Forum Rodziny w Bytomiu, „Małżeństwo i rodzina – boża recepta na sukces”

Duszpasterstwo Małżeństw przy parafii NSPJ w Bytomiu oo. jezuitów przy ul. Pułaskiego 9, wspólnie ze wspólnotą SYCHAR organizuje Forum Rodziny, z udziałem ks. prof. Marka Dziewieckiego.

Ks. prof. Marek Dziewiecki, jest doktorem psychologii, publicystą, rekolekcjonistą i mówcą, poruszającym tematykę relacji w małżeństwie i rodzinie w kontekście biblii i nauczania kościoła oraz psychologii.

Celem Forum jest wyjście z chrześcijańskim modelem rodziny poza mury parafii i ścisłe grupy duszpasterskie. Mamy świadomość, że współczesne małżeństwo i rodzina jest poddane presji idei sprzecznych z chrześcijańską wizją rodziny.

Widoczny jest też kryzys, objawiający się rozpadem rodzin lub niechęcią do zawierania sakramentalnych związków małżeńskich.

Jesteśmy przekonani, że Bóg daje receptę na sukces, czyli szczęście i trwałość rodziny. Trzeba z tą wizją dotrzeć do tych, którzy planują małżeństwo, do tych, którzy szukają dróg rozwoju swojego związku lub przeżywają kryzys. Dlatego Forum odbędzie się pod hasłem: „Małżeństwo i rodzina – boża recepta na sukces”.

Zaproszenie do udziału w Forum jest skierowane do różnych grup: uczniów szkół średnich, młodych ludzi planujących małżeństwo, małżeństw przeżywających kryzys tych, które chcą pogłębić swój związek oraz katechetów.

Mamy nadzieję że wydarzenie będzie kontynuowane również w kolejnych latach.